1. Marija Terezija, 1880.
(Gradski muzej Subotica)
Sliku je naručila Subotica za većnicu stare gradske kuće povodom stote obljetnice proglašenja statusa slobodnog kraljevskog grada (1779). Od tada je ime Subotice sve do 1848. godine zvanično bila Maria-Theresiopolis. Marija Terezija (1717-1780) češka i ugarsko-hrvatska kraljica, austrijska nadvojvotkinja, prva i jedina žena koja je vladala habsburškom imperijom. Četrdesetgodišnje razdoblje njezine znakovite i utjecajne vladavine znano je kao Terezijanizam. Kraljica je prikazana u mađarskoj svečanoj nošnji.
2. Elizabeta Austrijska, 1875.
(Gradski muzej Sombor)
Elizabeta Bavarska, punog imena Elizabeta Amalija Eugenija, poznatija pod nadimkom Sisi (Minhen, 1837. – Ženeva, 1898.) bila je austrijska carica i ugarsko-hrvatska kraljica, supruga cara Franje Josipa I. Vladar se oženio sa Elizabetom 1854. godine. Sisi je smatrana najlepšom ženom njenog doba. Bila je moderna, bavila se poezijom i sportom. Imala je veoma značajnu ulogu u mađarsko-austrijskoj nagodbi (1867), nakon koje je i krunisana. Na slici je prikazana u krunidbenoj haljini, u mađarskoj svečanoj nošnji. Njen kult i danas postoji.
3. Sava Tekelija, 1865.
(Galerija Matice srpske, Novi Sad)
Sava Popović Tekelija (Arad, 1761.- Pešta, 1842.) prvi Srbin doktor prava, osnivač "Tekelijanuma", predsednik Matice srpske, dobrotvor, plemić, trgovac, pravnik, filantrop i ktitor. Gimnaziju je učio u Budimu, prava studirao u Pešti, diplomirao 1785. godine, i već sledeće godine (1786) doktorirao. Svoju zadužbinu "Tekelijanum" Sava je osnovao u Pešti 1838. godine, sa ciljem da se u njoj školuju siromašni i najbolji srpski đaci i studenti iz svih krajeva. Na slici je kao mađarski plemić prikazan u mađarskom svečanom odelu.
5. Franc Jozef I, austrijski car, mađarski kralj, 1875.
(Mađarska nacionalna galerija, Istorijska galerija portreta, Budimpešta)
Franc Jozef I (Beč, 1830 – Beč, 1916), nadvojvoda Austrije, austrijski car od 1848. godine do njegove smrti, od 1867. apostolski kralj Mađarske, muž kraljice i carice Elizabete. Franc Jozef je vodio državu 68 godina. Mađarska revolucija je već počela kad je on došao na tron, u decembru iste godine je pokrenuo opsežnu akciju protiv Mađara i uz pomoć ruskog cara Nikole ugušio je mađarsku revoluciju. U skladu sa kompromisom (1867), car je priznao zakone iz 1848., imenovao odgovorno mađarsko ministarstvo, i samim tim osnovao Austro-Ugarsku Monarhiju, koja je i našoj regiji donela ekonomski i kulturalni boljitak.
6. Peter Pazmanj diktira svoja dela, 1885.
(Peter Pazmanj Katolički Univerzitet)
Peter Pazmanj (Nađvarad-Oradea, 1570 – Bratislava-Požonj, 1637), ostrogonski nadbiskup, kardinal, vodeći lik mađarske antireformacije, pisac. Genijalnost, nauka i književni jezik karakterišu njegova dela. Njegovo obrazovanje je počelo u Varadu-Oradei, a nastavilo se u Koložvaru (Cluj) i Krakovu, u Beču je studirao filozofiju, a u Rimu teologiju. U Nađsombatu je 1635. osnovao univerzitet sa teološkim i filozofskim fakultetom (naslednici ove institucije su Etveš Lorand Univerzitet i Pazmanj Peter Katolički Univerzitet).